Polski
23 August 2019

100 Years of Beauty – Polish women throughout last one hundred years 🇵🇱

Łukasz Załuski
Łukasz Załuski

W 1918 roku Polska obchodziła setne urodziny. To bardzo ważna rocznica w historii naszego kraju. Jesienią 1918 roku po ponad dekadzie nieobecności na mapach świata Polska znów była wolnym i samodzielnym państwem. Od tego czasu do dzisiaj swoją młodość przeżywały kolejne pokolenia Polaków i Polek. Każde z nich miało oczywiście własny styl, ubrania, słuchało innej muzyki i interesowało innymi sprawami.

Karolina Żebrowska moda lata 20.
Modal lat 20. XX wieku – wówczas rewolucyjna, dziś – historyczna. 📸 Karolina Żebrowska „Polskie piękno. Sto lat mody i stylu”. Wydawnictwo ZNAK Horyzont, 2018

Projekt „100 Years of Beauty” początkowo pokazywał, jak zmieniała się moda i uroda w innych państwach świata. Na polską wersję tego pomysłu na szczęście nie trzeba było długo czekać. Oto Karolina Żebrowska, ekspertka od polskiej mody i autorka książki „Polskie piękno. Sto lat mody i stylu” postanowiła nakręcić lokalną wersję „Stulecia piękna”.

Na swojej stronie na YouTube tłumaczy:

„czekałam na polską wersję tak długo, że aż zrobiłam ją sama. W internecie pojawiły się już różne „edycje” – amerykańska, hinduska, rosyjska, ale ja miałam wrażenie, że polska byłaby zupełnie inna. Głównie dlatego, że przez ostatnie stulecie nie mieliśmy zbyt wiele okazji, by wyglądać modnie. I – co jest absolutnie godne podziwu – mimo wszystkich przemian politycznych i zawirowań historii kobiety robiły wiele, żeby i tak być stylowymi. Lata 10. XXI wieku zostawiłam „puste”, bo ta dekada jeszcze się nie skończyła i – moim zdaniem – jest zbyt świeża, żeby można było podsumować ją jednym wydarzeniem. Zresztą jestem pewna, że dla każdej Polki co innego zasługuje na wspomnienie.”

Obejrzyj film „100 Years of Polish Beauty” i zobacz, jak zmieniały się polskie kobiety wraz z kolejnymi wydarzeniami historycznymi.Contact me. I’m ready when you are.

(48) 606 212 335

You can also reach me by e-mail  [email protected]
or just sending a message.

Send a message

    Sign up for my

    Newsletter

    You can unsubscribe if you wish to stop receiving email newsletters from PoPolsku.net.